Hoşgeldiniz
Yeni Nesil Mineral Suları

Nano Magnezyum Nedir?

  • Güçsüzlük,
  • Yorgunluk,
  • Stres,
  • Panik ataklar,
  • Depresyon,
  • Uykusuzluk hastalığı,
  • Kırılgan kemikler,
  • ve dahası.

Vücuttaki her organ – özellikle de kalp, kas ve böbrekler – mineral magnezyum gerektirir. Aynı zamanda dişlerin ve kemiklerin makyajına da katkıda bulunur. En önemlisi, enzimleri harekete geçirir, enerji üretimine katkıda bulunur ve kalsiyum seviyelerinin yanı sıra bakır, çinko, potasyum, D vitamini ve vücuttaki diğer önemli besinleri düzenlemeye yardımcı olur.

Aslında, vücutta 300’den fazla biyokimyasal reaksiyon için magnezyum gereklidir. Normal sinir ve kas fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olur, sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekler, kalp atışlarını sabit tutar ve kemiklerin güçlü kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kan glukoz seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur ve enerji ve protein üretimine yardımcı olur. Yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve diyabet gibi hastalıkların önlenmesinde ve yönetilmesinde magnezyumun rolüne ilişkin sürekli araştırmalar mevcuttur.

Yetersiz beslenme kaynakları olan bu mevcut toplumda, çoğu insanın bir çeşit magnezyum eksikliği vardır. Bazı tıbbi durumlar vücudun magnezyum dengesini bozabilir. Örneğin, kusmaya veya ishale neden olan bir bağırsak virüsü geçici magnezyum eksikliğine neden olabilir. Bazı gastrointestinal hastalıklar (örneğin irritabl bağırsak sendromu veya IBS ve ülseratif kolit), diyabet, pankreatit, hipertiroidizm (yüksek tiroid hormon düzeyleri), böbrek hastalığı ve diüretikler eksikliklere yol açabilir. Çok fazla kahve, soda, tuz veya alkolün yanı sıra ağır adet dönemleri, aşırı terleme ve uzamış stres de magnezyum düzeylerini düşürebilir.

Bir vücut uygun miktarda magnezyum almazsa, eksikliği gidermek için kemiği kemiklerden soyacaktır. Bu kırılgan kemiklere ve hatta osteoporoza neden olabilir.

Magnezyum eksikliği belirtileri de ajitasyon ve anksiyete, huzursuz bacak sendromu (RLS), uyku bozuklukları, sinirlilik, bulantı ve kusma, anormal kalp ritimleri, düşük kan basıncı, konfüzyon, kas spazmı ve zayıflık, hiperventilasyon, uykusuzluk, zayıf tırnak büyümesini içerebilir ve hatta nöbetler.

Nano Magnezyum

Parçacık boyutu, iyi mineral emilimi için önemli bir faktördür, çünkü temel bir fiziksel yasa, parçacık ne kadar küçük olursa, nispi parçacık yüzeyi o kadar büyüktür. Vücudun besin maddelerini parçalamak ve emmek için kullandığı bu yüzeydir. Bu yüzey ne kadar büyükse, daha iyi besinler kullanılabilir.

Nano Magnezyum, çok küçük partikülü ile hap veya tozdan çok daha iyi emilir. Bu nedenle, Nano Magnezyum sindirim bozuklukları olan kişilerin, vitamin ve minerallerin emiliminin güçlü bir şekilde rahatsız edildiği yanıttır. Nano Magnezyum bu durum için en uygun çözümdür. Sıvı yutmadan önce bir süre ağızda tutulduğunda, mineral doğrudan vücuda girer ve çalışmasına hemen başlayabilir.

Nano Magnezyum Kullanımı

Yeterli magnezyum takviyesi, aşağıdaki durumlar için geleneksel tedavinin etkinliğini artırabilir:

Astım

Birçok çalışma, bir nebülizör yoluyla inhale edilen intravenöz (IV) magnezyum ve magnezyumun, yetişkinlerin yanı sıra 6-18 yaş arası çocuklarda akut astım ataklarının tedavisine yardımcı olabileceğini göstermektedir. Düşük magnezyum seviyeleri, astım gelişme riskini artırabilir. Yaşı 11 ile 19 arasında değişen 2.500’den fazla çocuğun topluma dayalı bir klinik çalışması, düşük diyetsel magnezyum alımının astım riski ile ilişkili olabileceğini göstermiştir. Aynı şey 18-70 yaş arası 2.600’den fazla erişkin bir grupta bulundu.

Depresyon

Yetersiz magnezyum serotonin seviyelerini düşürür ve antidepresanların beyin magnezyumunu arttırdığı gösterilmiştir. Bir çalışmada, magnezyumun, diyabetli kişilerde depresyon tedavisinde trisiklik antidepresanlar kadar etkili olduğu bulunmuştur.

Diyabet

Tip 2 diyabetli insanlar genellikle kanda düşük seviyelerde magnezyum içerirler. 2000’den fazla insanın büyük bir klinik çalışması, diyette daha fazla magnezyum almanın tip 2 diyabetlere karşı korunmaya yardımcı olabileceğini bulmuştur. Bazıları – hepsi olmasa da – çalışmalar magnezyum takviyeleri almanın diyabetli veya prediyabetli kişilerde kan şekeri kontrolü ve insülin duyarlılığına yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Fibromiyalji

Fibromiyaljisi olan 24 kişinin bir ön klinik çalışması, magnezyumun en az 2 ay boyunca alındığında fibromiyalji ile ilişkili ağrı ve hassasiyet geliştirdiğini ortaya koydu. Diğer çalışmalar, fibromiyaljili bazı kişilerde kalsiyum ve magnezyum kombinasyonunun yararlı olabileceğini düşündürmektedir. Diğer çalışmalar, magnezyum desteğinin, kistik fibrozlu pediatrik hastalarda kas gücünü artırmaya yardımcı olduğunu düşündürmektedir.

Gürültü ile ilgili işitme kaybı

Bir çalışma, magnezyum almanın çok yüksek ses nedeniyle geçici veya kalıcı işitme kaybını önleyebileceğini düşündürmektedir.

Aritmi ve kalp yetmezliği

Magnezyum kalp sağlığı için gereklidir. Çalışmalar, erkeklerde orta derecede koroner kalp hastalığı (CHD) riski ve magnezyumun artması arasında olası bir ilişki olduğunu düşündürmektedir. Kadınlarla ilgili bir çalışmada, magnezyumun daha yüksek diyet alımları, ani kardiyak ölüm riskiyle ilişkili bulunmuştur. Magnezyum normal kalp ritminin korunmasına yardımcı olur ve bazen atriyal fibrilasyon ve kardiyak aritmi (düzensiz kalp atışı) olasılığını azaltmak için hastanede intravenöz olarak (IV) verilir.

Yüksek tansiyon

8,500’den fazla kadın üzerinde yapılan büyük bir klinik çalışma, diyette magnezyumun daha yüksek oranda alınmasının, kadınlarda yüksek tansiyon riskini azaltabileceğini göstermiştir. Birkaç çalışma da magnezyumun tansiyonu düşürmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Migren baş ağrısı

Birkaç çalışma, magnezyum takviyelerinin alınmasının migren baş ağrısını önlemeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Ayrıca, araştırmalar magnezyum takviyelerinin migren süresini kısaltabileceğini ve ihtiyaç duyulan ilaç miktarını azaltabileceğini düşündürmektedir. Migren baş ağrıları olan kişiler, gerilim baş ağrıları olan veya hiç baş ağrısı olmayanlara kıyasla daha düşük magnezyum seviyelerine sahip olma eğilimindedir.

Osteoporoz

Osteoporoz gelişiminde yeterli kalsiyum, D vitamini, magnezyum ve diğer mikro besinlerin alınmaması rol oynayabilir. Osteoporozu önlemek için yeterli kalsiyum, magnezyum ve D vitamini elde etmek önemlidir; iyi dengelenmiş bir diyet yemek; ve yaşam boyu ağırlık taşıyan egzersizler yapmak.

Premenstrüel sendrom (PMS)

Bilimsel çalışmalar, magnezyum takviyelerinin özellikle şişkinlik, uykusuzluk, bacak şişmesi, kilo artışı ve meme hassasiyetiyle PMS ile ilişkili semptomları hafifletmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Bir çalışma, magnezyum ve B6 vitamini kombinasyonunun, tek başına birinden daha iyi çalışabileceğini düşündürmektedir.

Kolorektal kanser

Ön çalışmalar daha yüksek magnezyum alımlarının daha düşük bir kolorektal tümör riski ile ilişkili olduğunu düşündürmektedir. Bu yeni bir araştırma alanı olmasına rağmen, bilim adamları, magnezyum açısından zengin gıdalar tüketmenin kanser önleme stratejileri arayışında daha fazla araştırmak için başka bir yol olabileceğini söylüyor.

Hücresel Enerjinin Kaynağını Keşfedin

Altın, Gümüş, Platin, Magnezyum, Demir, Çinko ve Bakır

Nano Mineraller

En yüksek seviyede saf su, en düşük seviyede küçük parçacıklar

Mineral takviyelerde son keşifler