Hoşgeldiniz
Yeni Nesil Mineral Suları

Nano Çinko / Bakır Nedir?

  • Cildi ve saçı korur,
  • Hormon düzenlenmesine yardımcı olur,
  • Metabolizmanın kontrolüne yardımcı olur,
  • Protein üretimine yardımcı olur,
  • Enerjiyi teşvik eder,
  • Direnci arttırır,
  • ve dahası.

Bakır ve çinko, vücudun hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu temel minerallerdir. Bakır, cildin güneşin zararlı ışınlarından korunmasına yardımcı olan kahverengi-siyah pigment olan melanin yapmasına yardımcı olarak cilde ve saça katkıda bulunur. Çinko, vücuttaki hücrelerin birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olur, sinir iletişimi ve hormon düzenlenmesine yardımcı olur. Çinko ve bakır, metabolizmayı kontrol etmek için birlikte ve ayrı çalışır – vücudun işlevini destekleyen kimyasal reaksiyonlar dizisi.

Çinko’nun Etkisi

Çinko, 100’den fazla enzimi aktive eder – metabolizmayı tahrik edenler gibi kimyasal reaksiyonları gerçekleştiren protein sınıfı. Yeterince çinko almak vücudun beslenmeden elde edilen amino asitleri alarak protein oluşturmasına yardımcı olur ve daha sonra bu amino asitleri doku fonksiyonuna katkıda bulunan yeni proteinlere toplar. Çinko, hücrelerin gen aktivitesini düzenlemesine yardımcı olarak hücrelerin metabolizmasını da etkiler. Bu, hücrelerin metabolik kimyasal reaksiyonlar için gerekli genleri aktive etmesine ve daha sonra ihtiyaç duymadığı zaman bu genleri geri döndürmesine izin verir.

Bakırın Etkisi

Bakır, hücrelerin enerji üretmesine yardımcı olarak vücudun metabolizmasına yardımcı olur. Hücreler, hücrelerde meydana gelen milyonlarca kimyasal reaksiyonun bir miktar enerji girişi gerektirdiğinden, çalışacak sabit bir enerji kaynağına güvenir. Bakır, hücrelerin yakıt olarak kullandığı bir molekül olan adenozin trifosfat veya ATP’nin yaratılmasına yardımcı olur. Bakır, vücudun demiri metabolize etmesine ve kullanmasına yardımcı olur ve beyin beyin hücrelerinin birbirleriyle iletişim kurmak için kullandığı nörotransmitterleri metabolize etmesine de yardımcı olur.

Kombine Antioksidan Etkisi

Bakır ve çinko da vücudun metabolizmasını desteklemek için birlikte çalışır. Her iki mineral de CuZnSOD olarak da adlandırılan enzim bakır-çinko süperoksit dismutazı aktive etmeye yardımcı olur. Bu enzim, bir antioksidan görevi görür, bu da hücrelerin, hücrenin metabolizmasının doğal bir yan ürünü olarak oluşan bir kimyasal grubu olan zararlı reaktif oksijen türlerinden koruduğu anlamına gelir. Hücreler sürekli olarak yeni reaktif oksijen türleri ürettikleri için, bileşikleri sürekli olarak nötralize etmek ve hücre hasarını önlemek için antioksidanlara güvenirler. Yeterince bakır ve çinko almak, vücudun reaktif oksijen türlerini etkili bir şekilde temizleyebilmesini sağlamaya yardımcı olur, böylece hücreler düzgün şekilde çalışmaya devam edebilir.

Nano Çinko / Bakır

Parçacık boyutu, iyi mineral emilimi için önemli bir faktördür, çünkü temel bir fiziksel yasa, parçacık ne kadar küçük olursa, nispi parçacık yüzeyi o kadar büyüktür. Vücudun besin maddelerini parçalamak ve emmek için kullandığı bu yüzeydir. Bu yüzey ne kadar büyükse, daha iyi besinler kullanılabilir.

Nano Çinko / Bakır, son derece küçük parçacıkları ile haplardan veya tozlardan çok daha iyi emilir. Bu nedenle Nano Çinko / Bakır, vitamin ve minerallerin emiliminin güçlü bir şekilde rahatsız edildiği sindirim bozuklukları olan kişilerin cevabıdır. Sıvı yutmadan önce bir süre ağızda tutulduğunda, mineral doğrudan vücuda girer ve çalışmasına hemen başlayabilir.

Nano Çinko / Bakır etkili ve güvenlidir, bu temel minerallerin optimum işlevselliğine neden olan doğru çinko / bakır dengesi ile doğru dozajı sağlar.

Hücresel Enerjinin Kaynağını Keşfedin

Altın, Gümüş, Platin, Magnezyum, Demir, Çinko ve Bakır

Nano Mineraller

En yüksek seviyede saf su, en düşük seviyede küçük parçacıklar

Mineral takviyelerde son keşifler